Zábřeh se probojoval mezi špičku ve třídění

Zábřeh patří mezi města, jehož obyvatelé nejlépe třídí odpad. Potvrdila to celostátní soutěž obcí O křišťálovou popelnici 2016. Města, která třídí ve všech směrech nejlépe, byla odtajněna na slavnostním večeru v Hradci Králové v rámci konference Odpady a obce 2017. Ceny předali zástupci společnosti EKO-KOM, a. s., která je vyhlašovatelem soutěže.

„Díky soustavné práci na zlepšování systému třídění ve městě, jeho přiblížení občanům, novou mobilní aplikací pro občany a dalšími službami se Zábřeh v rámci ČR umístil mezi patnáctkou nejlepších, což považuji za velký úspěch,“ sdělila vedoucí oddělení životního prostředí Květoslava Hýblová.

Konference Odpady a obce 2017 probíhá již po osmnácté. Bývá příležitostí k setkání pro zástupce obcí a měst, veřejné správy a široké odborné veřejnosti. V prestižní celostátní soutěži jsou obce hodnoceny podle dosažených výsledků a míry aktivity v oblasti nakládání s komunálním odpadem. Klíčovým kritériem je pak tříděný sběr využitelných odpadů. V letošním 13. ročníku soutěže O křišťálovou popelnici si putovní trofej a celkové prvenství odvezli zástupci Jihlavy. „Poděkování patří především občanům za přijetí nastaveného systému odpadového hospodářství našeho města a aktivní přístup ke třídění. Výsledek soutěže považuji za potvrzení toho, že jsme se vydali správným směrem. Systém odpadového hospodářství můžeme už jen zdokonalovat,“ doplnil starosta František John.

 

Zdroj: Zábřežský zpravodaj