Venkovní bazén se po letech otevře veřejnosti

Zábřežské venkovní koupaliště, oblíbené místo pro rekreaci nejen občanů města, se po letech dočkalo kompletní proměny. Stavební práce na rekonstrukci venkovního bazénu byly zahájeny 1. září loňského roku a v současné době jsou včetně terénních úprav okolí bazénové vany před dokončením.Slavnostní otevření proběhne 30. června.

        Bazénová vana je připravena pro první napuštění, v těchto dnech probíhá proplach potrubí a zkouška čerpadel. Těsně před montáží je dvacetimetrová skluzavka, která se pak na místě osadí na připravenou konstrukci. Dodlažďují se také poslední plochy kolem bazénu.

        "Venkovní padesátka byla téměř deset let mimo provoz. Bazén s osmi drahami byl nyní podélně rozdělen tak, že čtyři dráhy zůstávají pro kondiční plavání, v druhé polovině bazénu pak bude celá řada atrakcí. V našem městě se tak vytvořilo významné sportovní a rekreační místo pro všechny generace." sdělil starosta František John.

         Rekreační část bazénu nabídne čtyřdráhovou skluzavku, pochůzí plováky, masážní lůžka a lavice, houpací jeskyni a vodní hřib. Součástí rekreačního bazénu je i molo pro plavčíka a zázemí: místnost pro plavčíka s ošetřovnou, sklad lehátek. Letos se tak v Zábřeze prázdniny otevřou spolu s venkovním bazénem. Během celého pátečního odpoledne bude připraven zajímavý hudební program, skákací hrad, soutěže na nových atrakcích i hry pro děti či oblíbený aquazorbing.

 

Zdroj: Zábřežský zpravodaj