Rekonstrukce venkovního bazénu probíhá podle plánu

Rekonstrukce venkovního plaveckého bazénu, která začala na podzim loňského roku, probíhá podle předpokladů. Na letošní letní sezónu tak již bude v provozu.

 

„Z větší části jsou realizovány hrubé stavební práce a v současné době už probíhá pokládka bazénové fólie, stavební příprava skluzavky a dláždění s terénními úpravami. Po finálních úpravách bude ještě probíhat čtrnáctidenní zkušební provoz,“ informoval starosta František John.

 

Nový bazén je opticky rozdělen na plaveckou a rekreační část. V plavecké části budou čtyři padesátimetrové plavecké dráhy. Rekreační část má obsahovat čtyřdráhovou skluzavku, pochůzí plováky, masážní lůžka a lavice, houpací jeskyni a vodní hřib. Součástí rekreačního bazénu je i molo pro plavčíka. Projekt pamatuje také na místnost pro plavčíka s ošetřovnou, sklad lehátek, úpravy pobytových a přístupových ploch.

 

V rámci rekonstrukce venkovního plaveckého bazénu investoval provozovatel bazénu, EKO servis Zábřeh, i do celkové opravy venkovního bistra a přilehlé dlážděné plochy. Upravena bude rovněž zeleň kolem bazénu a venkovní osvětlení pro noční provoz.

 

Oblíbené místo pro rekreaci nejen občanů města, ale i tisíců lidí z celého regionu by se mělo otevřít na letní prázdniny.

 

Zdroj: Zábřežský zpravodaj